Her er Arbeiderpartiets valgliste til fylkestingsvalget i Innlandet

Innlandet Arbeiderparti har hatt nominasjonsmøte, og nominert totalt 59 personer til det nye fylkestinget i Innlandet. Her kan du se hvem de 59 er, og hvilke kommuner de kommer fra!

fylkestingsvalget 2019

TOPPKVARTETT: Thomas Breen (3. kandidat), Kjerstin Lundgård (2. kandidat), Even A. Hagen (1. kandidat) og Anne-Marte Kolbjørnshus (4. kandidat) er Arbeiderpartiets toppkvartett ved fylkestingsvalget 2019. Foto: Magnus Stenseth

Her er hele lista:

Nr.      Navn                                               Kommune                Født

1         Even Aleksander Hagen                Lillehammer              1988

2         Kjerstin Lundgård                           Ringsaker                  1985

3         Thomas Breen                                Folldal                        1972

4         Anne-Marte Kolbjørnshus              Nordre Land              1987

5         Hans Kristian Enge                        Lillehammer              1981

6         Turid Backe-Viken                         Trysil                         1969

7         Sjur Strand                                     Kongsvinger              1952

8         Anne Elisabeth Thoresen               Vestre Toten             1964

9         Thor Arne Hauge                            Gjøvik                       1961

10       Reidun Andrea Rønning                Tynset                       2000

11       Per-Gunnar Sveen                         Elverum                    1965

12       Inger Torun Klosbøle                      Nord-Aurdal              1963

13       Ivar Vistekleiven                             Vågå                          1972

14       Mona Cicilie Stormoen                   Hamar                       1966

15       Even Eriksen                                  Trysil                         1995

16       Ingrid Tønseth Myhr                       Vestre Toten             1999

17       Erik S. Winther                               Ringebu                     1942

18       Gunn Randi Fjæstad                      Stange                       1958

19       Bjørn Jarle Røberg-Larsen            Elverum                    1973

20       Kari Pettersen                                 Gran                          1998

21       Tom Svellet                                    Østre Toten               1957

22       Irèn Carlstrøm                                Kongsvinger              1967

23       Thomas Langeland Jørgensen      Hamar                       1981

24       Ingrid Marie Vaag Endrerud           Gjøvik                       1993

25       Håkon Noren                                  Lesja                          1995

26       Trine Lise Stårvik                           Stange                       1988

27       Kai Adsen                                       Eidskog                     1968

28       Anne-Lise Marstein                        Lom                           1962

29       Magne Damslora                            Sør-Aurdal                1954

30       May-Liss Sæterdalen                     Våler                          1962

31       Håvard Sagbakken Saanum          Tolga                         1995

32       Khrystyna Solomchak                    Gjøvik                       1989

33       Martin Været                                  Sør-Fron                   1998

34       Shahnaz Khani                               Ringsaker                  1964

35       John Magne Pedersen Tangen      Løten                         1992

36       Reidun Ramse Sørensen               Gran                          1952

37       Roar Steinslien                               Gausdal                     1966

38       Linda Otnes Henriksen                  Stor-Elvdal                1979

39       Magnus Stenseth                           Elverum                    1993

40       Ragne Victoria Kolaas Stauri         Lillehammer              1989

41       Bjug Ringstad                                 Gjøvik                       1945

42       Lise Selnes                                     Nord-Odal                 1976

43       Øyvind Hartvedt                             Stange                       1960

44       Ragnhild Sundheim                        Vestre Slidre             1969

45       Håkon Hermansson                       Nord-Fron                 1982

46       Elin Mikaelsen                                Hamar                       1968

47       Frank Bjørneseth                            Åsnes                        1961

48       Julie Holtesmo                                Sør-Fron                   1993

49       Morten Randen                              Nord-Fron                 1955

50       Bente Irene Aaland                        Elverum                    1956

51       Yngve Haugstveit                           Hamar                       1944

52       Petra Granström                            Etnedal                      1972

53       Terje Jonny Sveen                         Sel                             1971

54       Aud Marie Bryn                              Kongsvinger              1964

55       Svein Borkhus                                Alvdal                        1955

56       Birgit Finstad                                   Østre Toten               1966

57       Vemund Viken                                Gran                          1996

58       Tone Lise Kvernlien                       Gjøvik                       1979

59       Kristian Sylliåsen                            Ringsaker                  1999